Budžeta plānošana

Lielākā daļa no mums ir dzirdējuši terminu “nabadzīgs students”, atsaucoties uz augstskolas, kurš cīnās, lai izietu savu ceļu caur augstāko izglītību. Kredīta izmantošana, lai tiktu cauri skolai, varētu būt lēmums, kas satriektu visu studenta budžeta un finanšu plānošanu. Studenti mēģina izdomāt, kā samaksāt par grāmatām, pārtiku un ierastajām studentu dzīves izklaidēm.

Ko darīt?

Budžeta plānošana ir galvenais dzīves noteikums. Zināt, kā ietaupīt un iekrāt kaut ko nākotnes finansēm var būt tikpat grūti kā pabeigt sesiju vai nokārtot sarežģītu eksāmenu. Daudziem jaunajiem studentiem tā ir viņu pirmā reize prom no mammas un tēta un jauniegūtās attiecības ar savu finanšu plānošanu var novest pie budžeta pārtēriņa, kas pēcāk var likt izmisušajam studentam vērsties pie aizdevēja, lai pieteiktos kredītam. Savu finanšu pārvaldīšana novērsīs nepieciešamību aizņemties. Augstskolu studentiem vajadzētu apsvērt pāris lietas, cenšoties ietaupīt naudu un padarīt savu izglītības ceļojumu mazliet vieglāku:

1. ) Izklaides – Šī var būt lielākā daļa no augstskolas pieredzes, neskaitot grāmatu lasīšanu, eksāmenu likšanu un dažādu darbu rakstīšanu. Iesaistīšanās dažādās aktivitātēs ar kursabiedriem un draugiem var būt labākais veids, kā izjaukt skolas dzīves vienmulību un izvairīties no sajūtas, ka viss, ko Jūs darāt, ir mācāties.

Nelielu iekrājumu atlikšana katra mēneša izklaidēm nodrošinās, ka Jūs nepavadāt visu savu laiku lekcijās, bibliotēkā vai kopmītnēs. Tērēšanas paradumu uzskaite, saglabājot čekus, palīdzēs Jums izveidot jaunu budžetu vai mainīt esošo. Izpratne par to, vai Jūs dzīvojat savu līdzekļu ietvaros, palīdzēs Jums labāk kontrolēt savus izdevumus, ietaupīt kaut ko nākotnei un doties izklaidēties ar draugiem, doties brīvdienās vai veikt citas ārpusskolas aktivitātes.

2. ) Kredītu atbildība – Tā var būt problēma studentiem, jo īpaši tāpēc, ka aizdevēji bieži meklē studentus, cenšoties piedāvāt viņiem kredītu. Tas pats ir sakāms par ātro kredītu aizdevējiem. Vienkāršs noteikums: ja Jums nav naudas, par ko kaut ko iegādāties, Jūs nevarat to atļauties. Lielākajai daļa studentu ir noteikts budžets, tādēļ kredītu maksājumu veikšana, kas bieži vien ietver procentu maksājumus, var būt bīstams ceļš uz finansiālām problēmām.

Ieviesiet ieradumu ietaupīt, nevis tērēt un pārvariet sevi, dodoties prom no lietas, ko vēlaties iegādāties. Bieži vien mēs domājam, ka mēs nevaram dzīvot bez kaut kā, bet, kad izejam no veikala, mēs par šo preci pat neiedomājamies. Vislabāk ir pilnībā izvairīties no kredītu izmantošanas, ja Jūs zināt, ka nevarēsiet to atļauties.

Kredīts pret auto ķīlu

Kredīta pret auto ķīlu izmantošana būtu jāatstāj aizņēmējiem, kas zina, ka viņi var atmaksāt kredītu noteiktajā termiņā un viņi zina, ka neriskē zaudēt savu auto, jo viņi nevarēs atmaksāt naudu, ko ir aizņēmušies. Vidusmēra students nav spējīgs veikt kredīta maksājumus.

Izveidojiet budžetu, piekopiet labus tēriņu ieradumus, ietaupiet naudu un pasargājiet sevi no nokļūšanas finansiālās grūtībās, kas tikai atturēs Jūs no koncentrēšanās uz mācībām un savas nākotnes veidošanas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *