Braucot ar atļauto ātrumu, ietaupīsi?

Mēs visi zinām to, ka uz ceļiem ir noteikts atļautais braukšanas ātrums. Cik bieži mēs to ievērojam un pārkāpjam, tas jau ir atkarīgs no katra paša un paliek uz mūsu sirdsapziņas. Protams, ne vienmēr tas tā ir, nevienam nav noslēpums ka pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu mēs varam saņemt sodu. Tā kā uzreiz ir jāsaka, jā, braucot ar atļauto braukšanas ātrumu var ietaupīt. Var ietaupīt uz soda naudas rēķina. Bet vai tas ir viss? Vai vienīgais ko ietaupīsim ir nauda ko maksātu ceļu policijai?

Patiesībā atbilde ir tāda, ka braucot ar atļauto ātrumu mēs varam ietaupīt arī vairāk. Mēs varam ietaupīt naudu arī uz degvielas patēriņa. Ir veikti pētījumi un eksperimenti kuros ir noskaidrots, ka braucot ar atļauto ātrumu mēs varat ietaupīt degvielu vairāk kā tad, ja braucam ātrāk. Piemēram, braucot ar 90 km/h vai braucot ar 110 km/h, vienādā attālumā mēs varam ietaupīt pietiekoši daudz, lai tas mums liktu piebremzēt.

Var jau teikt ka braucot ātrāk mēs ietaupām laiku, bet mēs tērējam vairāk degvielas un riskējam ar savu dzīvību. Atļautais ātrums ir noteikt konkrētu iemeslu dēļ, jo ātrāk mēs braucam, jo lielāks risks ka varam avarēt. Tāpēc ir jāapdomā vai tas tiešām ir tā vērts. Šeit ir jāatceras vecais sakāmvārds – lēnāk brauksi, tālāk tiksi. Mēs nedrīkstam braukt tik lēni, ka traucējam citiem, bet skriet mums pavisam noteikti nevajadzētu.

Protams arī bremzēšana un strauja ātruma uzņemšana patērē vairāk degvielas. Tāpēc ir jāņem vērā tas, ka apdzenot kādu auto uz šosejas, jūs paaugstināt savu ātrumu pietiekoši krasi un tas tērē vairāk degvielas. Ja jūs braucat lielākā ātrumā, paaugstinās iespēja ka jums nāksies straujāk bremzēt, arī tas tērē vairāk degvielas. Tāpēc, iespējams, nav nemaz tik slikti ievērot neteikumus un braukt ar atļauto ātrumu, necensties visus apdzīt.

Kopumā, varam secināt, ka braukšana ar atļauto ātrumu ļauj mums ietaupīt daudz vairāk kā iedomātie ieguvumi no ātras braukšanas. Nemaz nerunājot par policijas piestādīto sodu, kurš var likt jums pārdomāt vai vispār vajadzēja kaut kur doties.

Braucot ar atļauto ātrumu, ietaupīsi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *