Automašīnas iegāde kredītā

Automašīnas iegāde ir liels un nozīmīgs pirkums, kura veikšanai ir nepieciešami salīdzinoši lieli līdzekļi, tādēļ liela daļa iedzīvotāju izmanto auto kredītu sniegtās iespējas. Tāpat kā par jebkura cita veida kredītiem, arī par aizdevumiem automašīnas iegādei sabiedrībā valda dažādi mīti, kas ne vienmēr var būt patiesi.

Man nepiešķirs auto kredītu

Kredīts pret auto ķīlu

Kopš  2009. gada, kad Latvijā strauji sāka attīstīties nebanku kreditoru nozare, arī aizdevumi automašīnas iegādei ir kļuvuši pieejamāki visiem iedzīvotājiem. Ja bankā kredīts ir atteikts, ir visas iespējas apskatīt nebanku kreditoru piedāvātos pakalpojumus un noskaidrot to:

  • Cik liela pirmā iemaksa ir nepieciešama;
  • Kādi būs ikmēneša maksājumi un procentu likmes;
  • Uz cik ilgu laiku kredīts var tikt piešķirts un tamlīdzīgi.

Šobrīd šo visu informāciju var iegūt internetā, tādēļ atrast sev piemērotāko auto kredītu nekad nav bijis tik viegli!

Auto kredīti ir dārgi

Cilvēkiem mēdz šķist, ka aizdevumi ir dārgi, ņemot vērā to procentu likmes un citas izmaksas. Šis mīts varētu būt novecojis, jo mūsdienās, kad auto kredītu nozarē ir tik liela konkurence, arī aizdevumu izmaksas ir kļuvušas mazākas. Izvēloties aizdevumu, kas atbilst savai finansiālajai situācijai un kas ir labākā kredīta termiņa un ikmēneša maksājumu lieluma kombinācija, automašīna nemaz tik ļoti nesadārdzināsies. Šajā kontekstā būtiski ir izvēlēties pareizo aizdevēju – bankās procentu likmes visticamāk būs zemākas nekā pie nebanku kreditoriem, tomēr nebanku kreditori piedāvā mazāku birokrātiju un ātrāku kredīta noformēšanu.

Man ir slikta kredītvēsture, tādēļ auto kredītu man nepiešķirs

Lai gan kredītvēsture un kredītsaistības ir ļoti svarīgs rādītājs, tas ne vienmēr var būt noteicošais tam, vai auto kredīts tiks piešķirts. Šobrīd nebanku kreditori piedāvā iespēju aizņemties naudu automašīnas iegādei arī cilvēkiem, kuriem ir jau citi ātrie aizdevumi. Šī iemesla dēļ auto kredītiem pie nebanku kreditora ir lielākas procentu likmes, jo šādā veidā kreditors sevi aizsargā.

Man nav iespēju kredītu atmaksāt ātrāk

Šis mīts nav pareizs, jo lielākā daļa kreditoru piedāvā iespēju kredīta ņēmējam atmaksāt paņemto aizdevumu pirms laika. Šajā gadījumā pastāv divas iespējas – vai nu kredīta summa tiek atdota uzreiz pilnā apmērā, vai arī ik pa laikam tiek samaksāts papildus maksājums, kas ļauj saīsināt kopējo kredīta summu. Šo nosacījumu ir nepieciešams izvērtēt pirms konkrēta auto kredīta izvēles, jo dažiem aizdevējiem kredīta priekšlaicīga atmaksa var būt kā maksas pakalpojums, proti, kredītņēmējam var būt jāatmaksā visa procentu summa, kas būtu jāmaksā katru mēnesi līdz kredīta termiņa beigām.

Auto kredīts var būt labs automašīnas finansēšanas veids pie nosacījuma, ka kreditors apsver visas ar kredītu saistītās izmaksas un nosacījumus un aizņemas atbildīgi, izvērtējot savas iespējas aizdevumu atmaksāt noteiktajā laikā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *