Auto finansēšanas iespējas

Auto finansēšanas iespējas – izmantot auto kredītu, līzingu, uzkrājumus? Pieņemot lēmumu par automašīnas iegādi, ir daudz un dažādi jautājumi, uz kuriem ir jāatrod atbildes – gan par to, kādu automašīnu izvēlēties, gan par tās iespējamajiem finansēšanas veidiem. Ja šobrīd nonākt no punkta A līdz punktam B var palīdzēt navigācijas ierīces, tad arī attiecībā uz automašīnas iegādi ir nepieciešama sava veida navigācija, kas palīdzēs tikt skaidrībā ar svarīgākajiem auto finansēšanas jautājumiem – izmantot līzingu vai tomēr auto kredītu, uz cik ilgu laiku kredītu ņemt, kuru kreditoru izvēlēties.

Izmantot līzingu vai iegādāties automašīnu uzreiz, izmantojot auto kredītu?

Automašīnas nopirkšana nav priekš visiem, jo ir liela daļa cilvēku, kas nevēlas uzņemties ilgtermiņa kredītsaistības. Īpaši tas attiecas uz cilvēkiem, kam ikdienā ir jānobrauc noteikti attālumi un kuriem patīk braukt ar salīdzinoši jaunām automašīnām, tādēļ šādos gadījumos iespējams labāka izvēle būtu automašīnas operatīvais līzings, pēc kura beigām automašīnas turētājam ir iespēja vienkārši izvēlēties citu auto. Šāda līzinga gadījumā ikmēneša maksājumi visticamāk būs mazāki nekā kredīta gadījumā, tomēr pēc līzinga termiņa beigām automašīnas turētājs nekļūs par tās īpašnieku, tādēļ šo lēmumu būtu nepieciešams kārtīgi izvērtēt.

Izmantot uzkrājumus vai auto kredītu?

Izlemjot automašīnu iegādāties uzreiz, aktuāls jautājums ir par to, kā tā tiks finansēta – izmantojot uzkrājumus, ja tādi ir, vai tomēr auto kredītu. Ja ir pieejami uzkrājumi, vajadzētu izvērtēt to, vai to izmantošana būs izdevīga. Uzkrājumus labāk atstāt kontā, gadījumos, ja:

  • Noguldījumu procentu likme ir augsta – šādā gadījumā naudai lielāka vērtība būs tad, ja tā tiks atstāta bankas kontā;
  • Uzkrājumi ir paredzēti ārkārtas gadījumiem;
  • Uzkrājumi tiek veidoti lielākam pirkumam, piemēram, mājoklim.

Iespējams vislabāk ir izmantot auto kredītu, bet ar tādiem ikmēneša maksājumiem, kas ļauj veidot uzkrājumus.

Kādu kredīta termiņu izvēlēties?

Viens no fundamentālajiem jautājumiem attiecībā uz kredītu ir par to, uz cik ilgu laiku to ņemt. Vidējais jaunu automašīnu kredīts ir apmēram  5 gadi, bet arī lietotu automašīnu kredītu termiņi mūsdienās paliek arvien lielāki, jo cilvēki vēlas samazināt ikmēneša maksājumu lielumus. Tomēr ilgāks kredīts nozīmē arī to, ka par izvēlēto automašīnu tiks samaksāts ievērojami vairāk, tādēļ, piesakoties kredītam, vajadzētu izmantot tādu iespēju, kas ļauj veikt piemērotus ikmēneša maksājumus, nepārmaksājot par kredītu pārāk lielu summu.

Kuru kreditoru izmantot?

Auto finansēšanas iespējas Latvijā piedāvā gan bankas, gan arī nebanku kreditori, līdz ar to pēc piedāvājuma konkrētas automašīnas iegādei var vērsties pie dažādiem aizdevējiem, izvēloties ne tikai sev piemērotāko un izdevīgāko aizdevumu, bet arī kreditoru, kas ievēro godīgas kreditēšanas principus.

Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt aizdevumu noteiktajā laikā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *