Atbildīga aizņemšanās

Lielākā daļa cilvēku ir atbildīgi, kad viņi apsver iespējamu lielu pirkumu, piemēram, transportlīdzekli vai māju. Viņi rūpīgi apskata savu budžetu un pārliecinās, ka viņi būs spējīgi veikt savus ikmēneša maksājumus, nopietni neietekmējot savu dzīves līmeni.

Vienmēr ir arī tādi, kas nav tik apdomīgi par šiem pirkumiem. Šie cilvēki pakļauj riskam savu kredītvēsturi, kā arī to, ko viņi ir snieguši kā kredīta ķīlu.

Ko Jūs varat darīt, lai izvairītos no nokļūšanas otrajā grupā? Šeit ir dažas lietas, par ko padomāt, ja Jūs domājat veikt lielu pirkumu vai iegūt lielu kredītu.

Aizņemieties atbildīgi

1. Apsveriet savas vajadzības attiecībā uz to, cik daudz Jums ir nepieciešams aizņemties un to, cik ilgs laiks Jums būs nepieciešams, lai atmaksātu kredītu. Parasti ir labāk nomaksāt kredītu ātrāk nekā vēlāk – jo ilgāk Jums ir nesamaksāts kredīta atlikums, jo lielākus procentus Jūs maksājat.

2. Pārskatiet savu budžetu pirms līguma parakstīšanas, kā to darītu ar jebkuru lielu pirkumu. Nosakiet, cik daudz Jūs varēsiet samaksāt katru mēnesi, ņemot vērā Jūsu ienākumus un citus izdevumus.

Apsveriet to, kas notiktu, ja Jums pēkšņi uzrastos lielas izmaksas citās jomās. Vai Jūs joprojām varētu maksāt tikpat daudz par Jūsu kredītu? Paskatieties uz savu atbildi uz pirmo jautājumu un salīdziniet savas atbildes, lai noteiktu, vai Jums ir jābūt reālistiskākam par to, cik daudz Jūs varat aizņemties un to, cik ilgs kredīta termiņš Jums būs nepieciešams.

3. Apskatiet visas savas iespējas dažāda veida kredītiem. Daudzi cilvēki pat nezina, ka ir dažādu veidu kredīti, bet tādi ir. Lielākā daļa cilvēku vienkārši dodas uz finanšu iestādēm, lai pieteiktos kredītam. Viņi var pieteikties vai nu kredītam pret ķīlu vai kredītam bez ķīlas, atkarībā no to vajadzībām, ienākumiem un citiem faktoriem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *