Monthly Archives: August 2015

3 durvju kupeja Hyundai Veloster

Hyundai Veloster ir nedaudz rotaļīgs, sportisks un neparasts, tieši tāds auto, uz kuru ikdienā daudzi atskatītos. Lai gan tehniski Veloster ir grūti nosaukt par sportisku kupeju, tā dzinējs attīsta 140 zs un dinamikas rādītāji ir tādi paši kā jebkuram budžeta kompaktniekam, līdz simtam tas spēj ieskrieties nedaudz zem 10 sekundēm, auto izskats ir iespaidīgs. Viena no šī auto īpatnībām ir durvju skaits, tās ir trīs, vienas vadītāja pusē un divas blakussēdētāja pusē. Savukārt auto piekares regulējumi ir tādi, it kā auto būtu vismaz 250 zs.

Nissan GT-R

Šajā automašīnā viss ir kā mazā reaktīvā lidmašīnā, vispirms jau instrumentu panelis, kurā jūs varat redzēt visus jūs interesējošos un arī neinteresējošos parametrus. Arī paātrinājums ir reaktīvās lidmašīnas cienīgs, pēc papīriem līdz simtam tās ir 3,2 sekundes, bet rekords, kuru testu laikā ir uzstādījuši ar standarta GT-R ir 2,9 sekundes. Nissan GT-R ir aprīkots ar 3,8 litru 6 cilindru V veida biturbo dzinēju, 6 pakāpju divsajūgu robotizēto ātrumkārbu un pilnpiedziņu. Auto ir samērā pasmags, tas sver 1740 kilogramu un trasē tas ir jūtams, bet neskatoties uz to Nissan GT-R ir daudz ātrāks par saviem tiešajiem konkurentiem.

F1 pilota kombinezons

F1 pilotu kombinezons ir viens no galvenajiem aizsarglīdzekļiem aizdegšanās gadījumā. Šie sacensību tērpi pirmajā formulā ir obligāti, tiem ir daudz lielāka tehniska nozīme, nekā izskatās. Līdz Nikija Laudas šausminošajai avārijai 1976. gadā neviens pa īstam neaizdomājās par ugunsdrošību sacensībās. Pēc tam ugunsdrošais apģērbs F1 kļuva obligāts. Sacīkšu virstērps mūsdienās var izturēt pat 1000 grādu lielu temperatūru pēc celsija un kombinezoniem ir jāiztur milzum daudz un dažādu testu, lai saņemtu FIA akceptu.