Monthly Archives: January 2015

Jaunais Peugeot 208

Peugeot 208 saviem pircējiem piedāvā auto aprīkot ar milzum daudz ekstrām tomēr neskatoties uz plašo aprīkojumu, automobilis ir kļuvis vieglāks par 110 kilogramiem. Šim modelim ir pieejama plaša dzinēju gamma, to jaudas diapazons no 68 līdz 110 zs. Piedāvājumā ir arī divi jauni trīs cilindru dzinēji ar 1 litra un 1,2 litru tilpumu, abi ar ļoti maz co2 izmešiem un ļoti mazu degvielas patēriņu.

Renault Scenic pārbaude pēc ilgtermiņa testa

Izmēģinot jaunus automobiļus, ir iespējams ar tiem nobraukt salīdzinoši nelielas distances, kuru laikā ir iespējams pilnībā izbaudīt auto ergonomiku, dinamiku, gaitas īpašības, taču novērtēt auto ilgtermiņa izturību tomēr nesanāks. Ar Renault Scenic 1,5 dci pusgada laikā tika nobraukti vairāk nekā 20000 kilometri, īpaši nešķirojot vai tika braukts pa asfaltu vai grants ceļu. Pēc vairāk, kā 20000 km nobraukuma Renault Scenic tika nodots profesionāla servisa rīcībā, lai pārbaudītu auto stāvokli. Pēc auto pārbaudes uz stenda un, apskatot to vizuāli, var apgalvot, ka tam nekādi bojājumi nav konstatēti. Vienīgais mīnus, kas atklājās, bija nelielas korozijas pēdas uz auto izplūdes sistēmas.

Volkswagen CC

Volkswagen CC sportisks četru durvju limuzīns, kuram tagad dots uzdevums aizpildīt tukšo nišu starp ļoti dārgo Phaeton un tautā tik iemīļoto Passat. Iepriekšējās paaudzēs šo auto pazinām kā Passat CC, tagad tā komplektācijā ietilpst uzlabots aprīkojums, īsāks nosaukums un ambīcijas uz premium klases auto statusu. No ārpuses CC krietni atšķiras no Passat, drīzāk tas ir Phaeton līdzinieks. Sevišķi priekšējā radiatora reste un standartā uzstādītās bixenona lampas atdarina dārgākā brāļa vaibstus. Tomēr, atrodoties tā salonā un braucot pie stūres, radniecība ar Passat ir jūtama. Liela daļa agregātu un aprīkojuma elementi, kuri tiek izmantoti CC, ir aizgūti no Passat.